Image
Image
Hakkımızda

Biz Kimiz?

Pileteks Netting olarak 2017 yılında kurulmuş olsak da sektöre dair tecrübemiz çok daha eskilere dayanmaktadır. Pencere sektöründeki yerimizi ilk olarak 1998 yılında İstanbul’da PVC doğrama ve ısı cam imalatı yaparak aldık. İlerleyen teknoloji ve talepleri dikkate alarak 2003 yılında CNC PVC doğrama üretim sistemine geçiş yaptık. Bundan kısa bir süre sonra da bünyemize PVC Exturder profil hatlarını dahil ettik. 2011 yılına geldiğimizde ise “Plisseri Plisse Sineklik ve Perde Sistemleri” markası ile tecrübelerimizi plise sineklik ve perde sektörüne aktarmaya başladık. Plisseri, kurulduğu günden itibaren sektördeki her türlü yenilikte öncü firma olmuştur. “Yerli üretim” vizyonumuzun neticesi olarak sektördeki dışa bağımlığın önüne geçebilmek için al-sat mantığının üzerinde “Nasıl üretiriz?” sorusuna yoğunlaştık. Sinekliği oluşturan bütün parçaların ham maddeden sinekliğe dönüşmesindeki aşamaları bünyemizde gerçekleştirdikten sonra sıra plise tüle gelmişti.

About

2011 yılına geldiğimizde ise “Plisseri Plisse Sineklik ve Perde Sistemleri” markası ile tecrübelerimizi plise sineklik ve perde sektörüne aktarmaya başladık. Plisseri, kurulduğu günden itibaren sektördeki her türlü yenilikte öncü firma olmuştur. “Yerli üretim” vizyonumuzun neticesi olarak sektördeki dışa bağımlığın önüne geçebilmek için al-sat mantığının üzerinde “Nasıl üretiriz?” sorusuna yoğunlaştık. Sinekliği oluşturan bütün parçaların ham maddeden sinekliğe dönüşmesindeki aşamaları bünyemizde gerçekleştirdikten sonra sıra plise tüle gelmişti. Bu noktada yaptığımız fizibilite çalışmaları, bizi plise tül konusunda daha geniş bir vizyonla hareket etmemiz gerektiği sonucuna ulaştırdı. İşte bu aşamada Pileteks Netting’i kurduk. Pileteks Netting bünyesinde ileri örme teknolojisini, apreleme, boya hattı ve servo sistem katlama makinalarını barındırmasıyla plisse sektöründeki önemli bir boşluğu doldurmuş durumdadır. Pileteks Netting bu üretim hattıyla satış hedefini plise sineklik üreticilerinden, plise sineklik malzeme tedarikçilerine çevirmiştir. Gelinen noktada Pileteks Netting profesyonel ve centilmen ticaret anlayışıyla birlikte, ipliğin plise tüle uzanan hikayesindeki her durakta aranan ve tercih edilen marka olmuştur. Pileteks Netting olarak her yeni güne bir önceki günden daha güçlü, zinde ve ileriye odaklı başlıyoruz. Ticaret bizim için yalnızca kâr değildir. Birlikte ticaret yaptığımız insanlara yalnızca müşteri olarak bakmıyor, onlarla tecrübelerimizi paylaşıyor ve onların tecrübelerinden de istifade ediyoruz. Bu anlamda yenilik ve yerlilik her zaman önceliğimiz olmuştur.

%
About Image
About Image

Pileteks Netting’in sektördeki en ayırt edici özelliği ise sadece plise sineklik ve plise perde üzerine yoğunlaşmış olmasıdır. Özellikle geçtiğimiz yıllarda ülkemiz inşaat ve pencere sektöründeki kırılmalara rağmen sineklik sektöründeki olumlu ivme, yatırımcıların kendilerini sektörümüz içerisinde bulmalarına sebep olmuştur. Fakat farklı branşlara da hizmet vermeye çalışan firmaların sineklik sektörünün diline ve ihtiyaçlarına yabancılık çektikleri ve ihtiyaçlara doğru cevaplar vermekte zorlandıkları yadsınamaz bir gerçektir. İşte bu yüzden Pileteks Netting olarak bütün yatırımlarımızı ve tecrübelerimizi plise sineklik ve plise perde sektörüne aktarıyoruz. İpliğin plise perdeye uzanan serüvenindeki bütün aşamaları kalitemizle kontrol altına alıyoruz. Öte yandan Pileteks Netting olarak ürün gruplarımızın kalitesine de büyük önem veriyoruz. Kullandığımız ipliğin kalitesinden, katlanmış plise tül shrink ambalajlarımızın kalitesine kadar bütün ürünlerimizi özenle belirliyoruz. Ham tülü apreleme ve boyama işleminde kullandığımız kimyasallarımız özenle seçilmiş olup, koku oluşturmayacak ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde formüle edilmiştir. Laboratuvar ve Ar-Ge alanlarımızda yaptığımız çalışmalarla sineklik için en uygun tülü elde ediyoruz. Müşteri bazlı üretim kapasitemiz sayesinde ise, müşterilerimizin istediği gramajlarda ve istediği mukavemet özelliklerinde tüller üretebiliyoruz. Firmamız servo sistem plise katlama makinelerine sahip olup, 350 cm’ye kadar yüksek kalite plise sineklik tülü ve plise perde katlaması yapabilmektedir. Bunun yanı sıra plise katlama makineleri konusundaki tecrübemizle müşterilerimize teknik destek hizmeti de sunmaktayız. Yılda 6 milyon metrekare plise sineklik tülünü ve 3 milyon metre kare plise perde kumaşını sektörümüzle buluşturabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

About Image